Na jezeru održan 18. Kup Sarajeva u organizaciji USR Sarajevo 1906

Pobjednici Kupa Sarajevo 2015 - SRD Alić Hidajet - Hitko

Pobjednici Kupa Sarajevo 2015 – SRD Alić Hidajet – Hitko

Danas je na jezeru Starača u Iijašu održan Kup Sarajevo 2015 u organizaciju Udruženja sportskih ribolovaca “Sarajevo 1906”.

Ovo je bio 18. po redu kup kojeg održavaju članovi jednog od najtrofejnijih ribolovnih udruženja u BiH.

Takmičenje je pozivnog karaktera, a zbog ekipa koje učestvuju na njemu vrijedi za jedno od najjačih takmičenja u BiH u disciplini lov ribe udicom na plovak.

Tako su ove godine na takmičenju nastupile ekipe:

  • USR Krušnica iz Bosnaske Krupe (Kočić Mumin, Grošić Zijad, Kahić Emir)
  • SRD Bosna iz Žepča (Sarajlić Senad, Kikić Josip, Budimir Drago)
  • OSR Morava iz Čačka (Knežević Dragoljub, Samočeta Radoja, Milenković Milan)
  • SRD Zalomka Nevesinje (Kovačević Miloš, Simkunović Goran, Žerajić Željko)
  • SRK Podgorica iz Podgorice (Vukčević Lazar, Ristić Zoran i Berić Damir)
  • USR Glavatica iz Jablanice (Arfadžan Ćazim, Šehić Admir, Halebić Ibrahim)
  • SRD Vogošća iz Vogošće (Trebinjac Nermin, Tanjo Memsud, Omerović Aldin)
  • UGSR Bistro iz Zenice (Doglod Adnan, Skomorac Sanel, Begagić Irnes)
  • USR Zlatovčica iz Jajca (Kučera Drago, Sać Milo, Sarač Hasan)
  • OOSR Timok iz Negotina (Miović Vlajko, Gogović Ivan, Šešović Dragan)
  • SRD  Jelah Tešanj (Gopo Husein, Širbegović Kenan, Piknjač Nermin)
  • SRD Alić Hidajet-Hitko iz Ilijaša (Alić Mirza, Dervišević Zahid i Buljubašić Nihad)
  • i domaćini USR Sarajevo 1906 u sastavu Šafhauzer Anton, Hadžić Ermin i Pešto Vehid.

Nakon tri sata takmičenja, po prijatnom vremenu, ulov i nije bio kako je to do sada bilo na takmičenjima na jezeru, no sasvim dovoljan.

Plasman po sekorima:

Sektor A

  1. mjesto Knežević Dragoljub, OSR Morava iz Čačka
  2. mjesto Alić Mirza, SRD Alić Hidajet-Hitko iz Ilijaša
  3. mjesto Vukčević Lazar, SRK Podgorica iz Podgorice

Sektor B

  1. mjesto Kučera Drago, USR Zlatovčica iz Jajca
  2. mjesto Omerović Aldin, SRD Vogošća iz Vogošće
  3. mjesto Budimir Drago, SRD Bosna iz Žepča

Sektor C

  1. mjesto Buljubašić Nihad, SRD Alić Hidajet-Hitko iz Ilijaša
  2. mjesto Ristić Zoran, SRK Podgorica iz Podgorice
  3. mjesto Kikić Josip, SRD Bosna iz Žepča

Pojedinačni plasman na stazi:

  1. mjesto – majstor staze Knežević Dragoljub, OSR Morava iz Čačka
  2. mjesto Buljubašić Nihad, SRD Alić Hidajet-Hitko iz Ilijaša
  3. mjesto Kučera Drago, USR Zlatovčica iz Jajca

Ekipni plasman:

  1. mjesto SRD Alić Hidajet-Hitko iz Ilijaša
  2. mjesto SRD Bosna iz Žepča
  3. mjesto SRK Podgorica iz Podgorice

Pobjednicima je pripao i prelazni pehar kupa.

Nakon takmičenja, domaćini su organizovali zajednički ručak i proglašenje pobjednika, te uz ugodno druženje ispratili sve goste uz tradicionalnu – vidimo se iduće godine.

Više slika pogledajte na OVOM LINKU

Komentari

komentara

Ovaj unos je objavljen u Nekategorisano. Zabilježite trajni link.

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *